5 טיפים כיצד לארגן אירוע ברית בהתראה קצרה?

מזל טוב, בשעה טובה נולד לכם בן זכר! ההתרגשות והאופוריה בשיאן ולצד זה גם הלחץ המטורף… ואיך אפשר שלא להיות בלחץ, כאשר בין היתר פתאום עליכם לארגן אירוע, כמעט מהיום למחר, בהתראה כל כך קצרה?

מצוות המילה חלה על כל בן זכר הנולד בעם ישראל והיא מתקיימת לרוב שמונה ימים מיום לידתו, גם אם הדבר יוצא על יום שבת או אף ביום כיפור. נראה כי הזמן קצר והמלאכה מרובה, המעמד מלחיץ וישנם פרטים רבים לארגן לכבוד האירוע המיוחל, אך כדאי לדעת שארגון יעיל ומהיר של סדר ברית מילה זה בהחלט אפשרי לעשייה ואף עשייה בהצלחה עבורכם, עבור הנסיך הקטן שלכם וגם עבור האורחים. אז במיוחד בשבילכם הורים יקרים, חמישה טיפים חשובים כיצד תוכלו לארגן אירוע ברית מילה בהתראה קצרה:

הזמנת אולם / לוקיישן מתאים

הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא לתאם ולסגור לוקיישן מתאים לאירוע, בין אם אולם אירועים לברית או בין אם בחרתם לקיים את האירוע בבית כנסת, כלומר עליכם להחליט היכן תרצו שיתקיים האירוע ובאיזו אווירה, מה יהיה אופי האירוע, באילו שעות בדיוק וכו'. ראוי לציין כי על פי המצווה, על טקס ברית המילה להתקיים בשעות היום, על כן אירועי ברית מילה הכוללים את הטקס ייערכו לרוב בשעות היום, עד רדת החשיכה. כאשר אתם משוחחים עם בעל המקום, עליכם לסגור ולשריין עבור האירוע את התאריך הרצוי לקיומו ובהתאם תוכלו לדעת במדויק מתי עליכם לשריין את שאר הספקים. כמו כן, כבר בעת סגירת התאריך, עליכם להעריך במשוער מהי כמות האורחים שעתידים להתארח באירוע.

בחירת מוהל לטקס אירוע ברית

עריכת טקס ברית המילה דורשת ניסיון מתאים כאשר מעבר לטקסיות מדובר גם בקושי אמוציונלי של ההורים סביב כל האירוע וההתרגשות ולכן קיימת חשיבות רבה לבחירת מוהל מנוסה שיבצע את הטקס. מכיוון שידוע בקרב המוהלים לאירועי ברית כי לרוב ההתראה קצרה, ניתן יהיה במרבית המקרים לשריין מוהל בהתראה מראש לקראת התאריך המשוער של הלידה, ואז כשיצאתם בידיים מלאות מחדר הלידה, להרים טלפון למוהל שכבר בחרתם מראש ולקבוע את מועד הטקס המדויק.

כיבוד והסעדה לאורחים

כמו בכל אירוע, מומלץ שיהיה כיבוד והסעדה ראויים שתקבעו לנכון לאורחי אירוע הברית. לאחר שתבינו מה סוג האירוע שתרצו שיתקיים, תוכלו לקבוע בקלות יותר מה סוג האוכל הרצוי באירוע. לרוב, ניתן לפתור את הסוגייה בקלות ע״י הזמנת קייטרינג מספק חיצוני, כאשר ישנן חברות רבות אשר ערוכות למענה לאירועים בהתראות קצרות כאלו או לחילופין כמובן קיייטרינג והסעדה מטעם האולם האירועים אותו שריינתם. מומלץ לבדוק את האפשרויות שבפניכם כבר בעת סגירת התאריך המיועד.

הזמנות לאורחים

לאחר שכבר סגרתם את כל מה שצריך בעצם - המקום, התאריך, הכיבוד, המוהל- זה הזמן להזמין את האורחים המיועדים לחגוג עמכם את טקס ברית המילה. סביר להניח כי לא תוכלו להדפיס הזמנות ולחלק לכולם בהתראה קצרה ולכן כיום ישנם פתרונות יעילים יותר כמו שליחת הזמנה באופן דיגיטלי לרוב באפליקציית וואטספ או בהודעת  SMSעם אפשרות למענה ואישור הגעה/

ביגוד וציוד

ודאי תרצו להלביש את התינוק הקטן בלבוש חגיגי ככל שניתן אך ההמלצה הגורפת היא לרוב להביא בגדים קלילים ונוחים להחלפה לאחר טקס ברית המילה. בנוסף, כדאי לחשוב על עוד ציוד להביא עמכם ליום הברית בתיק. חלק מהפריטים החשובים שמומלץ לא לשכוח:

 • מגבונים
 • משטח החתלה
 • 5-6 חיתולים
 • 2-3 חיתולי טטרא
 • מוצץ
 • בקבוק תינוק
 • מספר מנות של חלב אם שאוב
 • פדים להנקה
 • שמן תינוקות או שקדים או קלנדולה
 • אקמולי נוזלי
 • עגלת תינוק
 • חולצה של האמא להרגעה והנחה ליד התינוק

המלצה נוספת לאירוע ברית

המלצה נוספת לגבי הציוד היא לשאול ולוודא מול המוהל שיערוך את טקס ברית המילה, האם באחריותו או שהאם עליכם להביא את הפריטים הבאים ההכרחיים לטקס, בייחוד כאשר הטקס הינו בעל מאפיינים דתיים ולא בהכרח או רק כירורגיים:

 • יין תירוש או רגיל מתוק
 • גביע ליין
 • משחה מאלחשת
 • פולידין לחיטוי
 • אלכוהול 70% לחיטוי

וכשהכל יהיה מוכן לקראת האירוע וטקס ברית המילה המיועד, תוכלו להיות רגועים יותר, לקחת נשימה עמוקה ולהתמקד ברגשות השמחה המלווים את התקופה המרגשת הזו. אז מזל טוב ובהצלחה!

מאמרים נוספים
תכשיטים עבודת יד
תכשיטים עבודת יד לנשות עסקים ישראליות

תכשיטים עבודת יד – לגברים קל להתלבש. לגברים אין התלבטות איך מתלבשים לחתונה, למשל.

ובכלל, לגברים אין קוד לבוש אותו הם מציבים לעצמם מידי בוקר. אך לנשים, מה לעשות, יש יותר אופציות וגם קלאסה. החל מחליפות ערב לנשים עד לבגדי ים – הקלאסה לעולם נשארת וזה הזמן להכיר אותה

מיהן אותן נשות עסקים ישראליות?

אכן, השוויון סוף סוף בפתח. הגיע הזמן שזה יקרה בכל התחומים ואנחנו מצפים לזה בקוצר רוח.אך ישנם דברים שכנראה לא ישתנו והוא הסטייל. לנשים יש סטייל והרבה. אנחנו רואים את זה בתכשיטים, בלבוש ובקוד הלבוש בעבודה שאותו הן

תכשיטי יוקרה לנשים
תכשיטי יוקרה לנשים בקריירה – העלאת מיתוג אישי והצלחה

ככל שנשים מטפסות בסולם ההצלחה בקריירה שלהן, מיתוג אישי הופך להיות חשוב יותר ויותר. היבט אחד של מיתוג אישי שאסור להתעלם ממנו הוא התכשיטים שעונדות נשות קריירה. תכשיטי יוקרה הם כלי רב עוצמה ביצירת תדמית של הצלחה ומעמד, ויכולים להשפיע במיוחד במסגרות מקצועיות. אפילו מפורסמות ונשים מצליחות בתעשיות שונות מסתמכות על תכשיטי יוקרה כדי לרומם את התדמית המקצועית שלהן. – אז למה שלא גם את –

בכל הנוגע למיתוג אישי, תכשיטי יוקרה יכולים להיות כלי רב עוצמה. בחירת תכשיטים יכולה להעביר מסרים על אישיות, סגנון ומעמד, ויכולות ליצור רושם ראשוני חזק

שירותי הסעדה
שירותי הסעדה לכל מטרה

שירותי הסעדה לכל מטרה או קייטרינג לאירועים מסייע לספק מנות טעימות וחמות למגוון רחב של אירועים בין אם אירועי חברה או אירועים כמו ימי הולדת, חתונות ובר או בת מצווה.

אירועים עם שף מקצועי בראש חברת הקייטרינג טובים וטעימים הופכים את כל המשתתפים באירוע למרוצים ופעמים רבות שירותי הסעדה למוסדות מציעים מספר סוגים של מנות ממגוון מטבחים, בכדי לגרות את החך של המשתתפים ולעודד אותם ואת בעלי האירוע לפנות אליהם שוב בעתיד.

שירותי הסעדה מעולים

שירותי הסעדה מעולים הם כאלו שיש בהם הרבה סוגים שונים של אוכל טעים ואיכותי, העשוי מהרכיבים הטריים והטובים

תוכן עניינים